Strona główna » O Nas

O Nas

 
Lech Pańkowski - Tata
Lech Pańkowski

Kemiś to firma rodzinna, która zaczęła się od pasji mojego taty do... fotografii.

Tata nie tylko robił świetne zdjęcia, ale też sprzedawał swoim kolegom koperty do wydawania fotografii, przywożąc je Polonezem z przyczepą z Niemiec. Popyt był na tyle duży, że zrobił z tego biznes.

Od początku fascynował mnie ten świat, więc angażowałem się w firmie tak, jak umiałem.

Pamiętam, jak w 2004 roku namówiłem tatę, żeby importował cyfrowe ramki z Chin. To był prosty produkt – zwykły ekran LCD, dzięki któremu zamiast 1 zdjęcia można było wyświetlić w ramce ponad 1000 fotografii.

Okazało się, że to był strzał w 10.

Trafiliśmy w absolutnie najlepszym momencie na rynku. Zanim się obejrzeliśmy, staliśmy się tak popularni, że nasz produkt był kupowany przez firmy w każdym znaczącym wieżowcu w Warszawie i nie tylko.

Za tym poszły kolejne sukcesy.

Braliśmy udział w kampanii wódki „Absolut”, a naszą „lewitującą butelkę pełną wódki” można było zobaczyć praktycznie w każdym polskim barze. Tworzyliśmy wkładki do magazynu „Bravo” podczas mistrzostw świata.

 
Ramka Lewitująca w Powietrzu
Pełna Lewitująca Butelka
Ramka Cyfrowa z Logo
 

Wszystko szło świetnie, aż do roku 2008...

W tym czasie opieraliśmy się głównie na rynku reklamowym. Wtedy przyszedł światowy kryzys, przez który niemal wszystkie firmy z branży zamroziły swój kapitał.

Efekt?

Straciliśmy 90% naszych obrotów. Praktycznie zmiotło naszą firmę z powierzchni ziemi.

Natychmiast musieliśmy uciąć wszystkie zbędne wydatki – zarówno firmowe, jak i prywatne. Było bardzo ciężko...

Ale się nie poddaliśmy!

Od razu zaczęliśmy szukać alternatywnych sposobów na prowadzenie biznesu w nowych i trudnych czasach.

 
Sklep Gadżetex -
Pomysły na Prezenty i Upominki


 

Tak krok po kroku zaczęliśmy przebudowę firmy. Założyliśmy sklep detaliczny, a niedługo potem i internetowy. Sprzedawaliśmy nietypowe produkty, więc chętnych było sporo. Sytuacja w końcu zaczęła się poprawiać.

W lutym 2010 roku mój tata ze względu na chorobę wycofał się z biznesu, a ja mając 26 lat, stałem się w pełni odpowiedzialny za dalszy rozwój firmy.

Wtedy też zdecydowaliśmy się spróbować naszych sił w sprzedaży hurtowej.

I tak powstał Kemiś. 

Od początku misją hurtowni była pomoc w rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom przez dostarczanie im dobrze sprzedających się produktów. I to w małych ilościach, których w innych hurtowniach nie mogli dostać.

Mimo że szybko się rozwijaliśmy (w lutym 2010 roku zarobiliśmy zaledwie 47 zł, a na koniec grudnia mieliśmy już 98 000 zł obrotu miesięcznego), to wciąż coś mnie gryzło.

Nie mogłem zaakceptować faktu, że hurtownia sprzedaje te same produkty, co mój sklep detaliczny. Czyli w praktyce konkurowałem z własnymi klientami! Gdy to zobaczyłem, natychmiast zamknąłem sklep detaliczny. I już nigdy nie wróciłem do tej praktyki.

Widzimy, że nasi klienci doceniają to uczciwe podejście, bo z roku na rok firma radzi sobie coraz lepiej. Najlepszym tego dowodem jest to, że na koniec 2023 nasz przychód wynosił już ponad 6 000 000 zł.

A w ostatnich latach 2 razy otrzymaliśmy wyróżnienie od „Gazel Biznesu” – najstarszego, najbardziej wiarygodnego i najpopularniejszego rankingu małych i średnich firm w Polsce.

I nie zamierzamy na tym poprzestać! Dziękujemy, że jesteś częścią tej historii i pozwalasz nam pisać kolejne rozdziały!


 

 

Nagrody, wyróżnienia, dyplomy dla Kemiś - House of Gadgets - Hurtownia zabawek, gadżetów, prezentów
 

Wsparcie Konkursu Fotograficznego
I Miejsce Gadżet Roku do 1.50 zł / MEDIA
I Miejsce Gadżet Roku do 1.50 zł / KLIENCI
II Miejsce Gadżet Roku do 5,00 zł / KLIENCI
II Miejsce Gadżet Roku Produkty Premium
Certyfikat Solidni w Biznesie
Wyróżnienie Gadżet Roku Produkty Premium
II Miejsce Gadżet Roku Produkty Impulsowe
I Miejsce Gadżet Roku Produkty De Luxe
II MIejsce Gadżet Roku Produkty Promocyjne
III Miejsce Gadżet Roku Top Design
II Miejsce Gadżet Roku Top Design
I Miejsce Gadżet Roku - Produkty Masowe
Certyfikat Gazele Biznesu - 2017

(Przyznawany niezależnie i bez żadnych opłat Certyfikat dla najlepiej rozwijających się firm - Patron Puls Biznesu)
Certyfikat Gazele Biznesu - 2012

(Przyznawany niezależnie i bez żadnych opłat Certyfikat dla najlepiej rozwijających się firm - Patron Puls Biznesu)
Konferencja Mail My Day B2B - 2019 
Policja - Podziękowanie za wsparcie działań Profilaktyczno - Edukacyjnych
Sprawdzony Partner w Biznesie - Credit Agricole
Wkrótce Ciąg Dalszy :)   
       

 
Kemis - House of Gadgets - odpowiedzialna hurtownia prezentów - SADZIMY DRZEWA!

Część pieniędzy z Państwa zamówień przeznaczamy na sukcesywne sadzenie drzew. Dlaczego? Bo to niezwykle ważne! Cała nasza załoga wspiera aktywnie ekologiczne działania. W ten sposób dokładając cegiełkę, możemy aktywnie nagradzać Państwa zamówienia we wspaniały sposób - sadzeniem drzew :) Oto nasze wyniki:
 

 
Jesteśmy firmą rodzinną w której pracuje obecnie 2-pokolenie. Dlaczego to takie ważne? Bo jako firma rodzinna budujemy wszystkie nasze działania w oparciu o długoterminowe plany i relacje. To sprawia, że nasi dostawcy spełniają wysokie standardy potwierdzone licznymi certyfikatami i nie ma miejsca na przypadkowe sytuacje. Wiemy również, że relacje z klientami buduje się na długie lata, co potwierdzają klienci w swoich opiniach google lub innych serwisach partnerskich. Przeszło 10.000 udanych realizacji rocznie sprawia, że mamy wysokie doświadczenie i stabilnie zaopatrujemy klientów w produkty na których godnie zarabiają.
Nasza firma KEMIŚ - House of Gadgets to hurtownia online, która dystrybuuje gadżety dla sprzedawców detalicznych. Oferta hurtowa naszego sklepu jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. Sprzedajemy gadżety, które są idealnym rozwiązaniem na prezenty i upominki, zabawki oraz różnego rodzaju sprzęty, które uprzyjemnią każdą imprezę. Jesteśmy bezpośrednim importerem wielu towarów dostępnych w naszym sklepie internetowym. 

Jako firma rodzinna przykładamy wagę do każdego szczegółu i dbamy o zadowolenie naszych klientów. Dajemy gwarancję wysokiej jakości obsługi od A do Z i zapewniamy, że na liście naszych produktów znajdują się tylko takie gadżety, z których sami chcielibyśmy korzystać. Na rynku jako hurtownia upominków Istniejemy już od 1982 roku, co daje naszym klientom gwarancję stabilności oraz pełnej dostępności. 
Tym, co wyróżnia nas spośród innych firm z naszej branży, jest zaufanie oraz dobre stosunki z naszymi partnerami biznesowymi. Cieszymy się uznaniem na rynku i wciąż podnosimy budowaną przez lata pozycję. Jesteśmy firmą działającą w B2B, dlatego nie stanowimy żadnej konkurencji dla naszych klientów, lecz wspieramy ich na drodze do sukcesu. Historia firmy:
1982 rok - powstaje Agencja Foto-Film. 100% kapitału polskiego. Obszar działania - Polska. Podstawowa działalność - fotografia reklamowa, reportaż, fotografia amatorska.

1992 rok - Agencja Foto-Film przekształca się w Labopak Sp. z o.o. 100% kapitału polskiego. Obszar działania - Polska i wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego. Podstawowa działalność to import i eksport kopert i opakowań fotograficznych.

1994 rok - Nawiązanie współpracy z Kieser Druckerei GmbH & Co KG Neusass/Augsburg. Zmiana nazwy na Kieser Polska Sp. z o.o. Kapitał polsko-niemiecki. Podstawowa oferta to opakowania i koperty fotograficzne firmy Kieser. Obszar działania - Polska i wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego.

1997 rok - Z Kieser Polska wyodrębnia się Kieser Moskwa.

2002 rok - Formuła handlu produktami jednego producenta wyczerpuje się. Zmiana nazwy na Labopak. 100% kapitału polskiego. Nasza oferta zostaje rozszerzona o wszelkie niezbędne fotografowi opakowania.

2008 rok - Podejmujemy strategiczną decyzję o powiększeniu naszego asortymentu o gadżety, prezenty, upominki. Rozpoczynamy sprzedaż detaliczną w ramach naszej sieci sklepów Gadżetex oraz na rynku reklamy jako Labopak.

2009 rok - Nasza oferta gadżetów przekracza 250 produktów.

2010 rok - Powiększamy nasze magazyny, aby zdecydowanie zwiększyć wolumen oferowanych produktów. Przekraczamy 2 000 prezentów w ofercie. Powstaje strona www.kemis.pl

2011 rok - Podejmujemy strategiczną decyzję o zamknięciu naszej sieci detalicznej i skupieniu całej uwagi na rynku handlu hurtowego. Stawiamy sobie cele utworzenia najszerszej oferty rynkowej z realizacją zamówienia w ciągu 24h (bazującego na naszych stanach magazynowych). Nie chcemy również konkurować z naszymi własnymi klientami - dlatego całkowicie wycofujemy się z handlu detalicznego.

2016 rok - Roczna ilość zamówień hurtowych przekracza 5.000, ilość produktów w ofercie 5.000. Stajemy się członkiem Fundacji Firm Rodzinnych.

2020 rok - Jak większość firm w Polsce i na świecie stawiamy czoła pandemii. Udaje nam się przetrwać, zrobić przegląd dostawców oraz całego asortymentu. Zapadają decyzje o lekkich korektach w naszej ofercie hurtowej dla sklepów. Kończymy współprace o najniższej rentowności i jakości produktów. Koncentrujemy siły na rozwinięciu skrzydła produktów dla sklepów 1,2,5 złotych w segmencie tanich gadżetów i tanich prezentów. Powiększamy również asortyment upominków ekskluzywnych w cenach hurtowych przekraczających 50 zł netto.

2022 rok - przekraczamy magiczną barierę 5.000.000 obrotu. Nowe działania marketingowe polegające na edukowaniu oraz ogromnym wspieraniu naszych klientów przynoszą doskonałe efekty. Tworzymy sytuacje WIN-WIN - w których obie strony pragną współpracować i sukcesywnie powiększać sprzedaż. 

Korzystając z doświadczenia naszej firmy rodzinnej wybierają Państwo produkty najwyższej jakości, starannie pakowane i bezpieczne. Przy realizacji każdego zamówienia staramy się dać również serwis najwyższej jakości i cząstkę nas samych.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową i zapraszamy do dalszej współpracy! 


Przejdź do strony głównej
Newsletter

 

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W celu ulepszenia zawartości naszej strony internetowej oraz dostosowania jej do Państwa osobistych preferencji, wykorzystujemy pliki cookies przechowywane na Państwa urządzeniach. Kontrolę nad plikami cookies można uzyskać poprzez ustawienia przeglądarki internetowej.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZAAKCEPTUJ TYLKO NIEZBĘDNE
ZGADZAM SIĘ